Trendy, ktoré kedysi dobývali svet sa po čase stále vracajú. Rok 2016 bol návratom trendov z 90-tych rokov, ktoré sú módou aj tohto roka. 90-te roky boli obdobia vzbúr a rôznych rebelií, v ktorých sa každý snažil vyjadriť svoju podporu alebo nesúhlas. Najrozšírenejším štýlom bol Grunge, pre ktorý bola typická pouličný móda, alebo štýl „školského dievčaťa“, ktorý sa naopak pokúšal vyjadriť nežnosť. Kombináciou týchto dvoch štýlov vznikali rôzne divoké trendy. Pozrite sa na niektoré kúsky, ktoré zase dobývajú svet módy.  

CHOKER

Kto by vedel odolať týmto jednoduchým, ale skvelým doplnkom? Dnes sa dajú zohnať vo všetkých farbách, šírkach, materiáloch za veľmi dobrú cenu. Elegantnejšie dámy si môžu svoje túžby uspokojiť chokermi zdobenými kamienkami, a tí, ktorým je bližší rebelský rockový štýl je základom široký čierny choker s extrémnymi príveskami.

MOHUTNÉ ČIŽMY – BAGANDŽE

Dr. Martens čižmy sú na svete už asi v v stovkách variácií. Sú ideálne pre rockovejšie outfity. Môžete ich nosiť s roztrhanými džínsami, ale aj s voľnými kvietkovanými šatami, ak chceme zachovať svoj štýl ale podať jemnejší dojem. Bagandže by sa dali nazvať aj „dámske tenisky“ pre rockerky.

KOŽENÉ BUNDY

Motorkárske kožené bundy sú nevyhnutným kúskom každej ženskej skrine. Aj oversized kúsky – teda väčšie veľkosti- sa stali veľmi trendovými v roku 2016. Pod ňu si môžete obliecť jednofarebné tričko, alebo si dať jemné čipkované body a vytvoriť tak perfektný kontrast.

Pokračovanie článku nižšie

BOYFRIEND RIFLE

Tieto nohavice sú nielen veľmi trendy, ale aj neuveriteľne pohodlné. Tie dámy, ktoré mali väčšie šťastie mohli takéto kúsky zdediť od rodičov, prípadne starých rodičov. Tie, ktorým to nevyšlo však nemusia smútiť, môžu ich ľahko zohnať v každom obchode. Tí kreatívnejší jedinci môžu vec zobrať do vlastných rúk a obohatiť jednoduché pánske nohavice výšivkami alebo nažehlovačkami.

DŽÍNSOVÉ BUNDY

Tento kúsok sa nikdy naozaj nestratil, ale v posledných rokoch sa stal základným. Tak isto ako pri kožených bundách, aj tu dominujú oversized riflové bundy teda veľké veľkosti, ktoré ihneď dodajú každému outfitu čaro. Nudným kúskom môžete dodať šmrnc korálikmi, výšivkami, alebo brošňami. Oblečte si pod bundu šaty, crop top s džínsami, celé jednodielne plavky alebo zdolajte svet denim-denim kombináciou.

V dnešnej dobe sa móde nekladú žiadne hranice. Kombinovať môžete všetko so všetkým. Kým boli niekedy roztrhané džínsy symbolom tvrdosti, dnes môžu s jemnou blúzkou a kabelkou pôsobiť ozaj skvostne.

Hlavné je vždy sa obliekať tak, aby ste sa cítili dobre.