Šaty robia človeka. Dobre padnúce oblečenie z vás naozaj môže urobiť lepšie vyzerajúceho, sebavedomejšieho a spokojnejšieho človeka. Najmä ženy si na svoje oblečenie a vizáž potrpia naozaj dôsledne. Aktuálna móda však stále viac zasahuje aj mužov.

Všetci sa chceme obliecť podľa ročného obdobia, podľa počasia, podľa nálady, na rôzne príležitosti a v neposlednom rade aj podľa určitej životnej úrovne či finančných možností.

Obchodom s rýchlobrátkovou módou sa darí, pretože ľudia si radi urobia radosť novým kúskom do svojho šatníka. Nové oblečenie sme si však často zvykli nakupovať viac kvôli rozmaru ako z nutnosti.

Ak patríte k tomuto druhu ľudí, možno sa nemusíte začať nutne obmedzovať. Stačí, ak sa rozhodnete nakupovať rozumnejšie a úspornejšie. Tu je pár tipov, ktoré vám určite pomôžu:

Zľavové kupóny

Či už sú práve v obehu veľké sezónne výpredaje, alebo sa rozhodnete nakupovať uprostred sezóny, zvyknite si pri online nákupoch využívať zľavové kupóny. Dostanete sa k nim priamo na stránke konkrétneho eshopu, zvyčajne po registrácii vášho zákazníckeho účtu, prostredníctvom newsletteru, nájdete ich aj v reklamných letákoch, no a ak chcete mať perfektný prehľad o jednotlivých zľavových kupónoch v rôznych eshopoch, nájdete ich všetky na jednom mieste aj vďaka kupónovému webu Bonipo.sk.

Vďaka kupónom môžete získať zaujímavú percentuálnu zľavu z nákupu, znížiť si konečnú cenu objednávky o konkrétnu sumu, môžete získať prémiový darček, dopravu zadarmo alebo väčšie množstvo tovaru za výhodnú cenu.

Ak nakupujte oblečenie často, ušetriť môžete naozaj nemalú sumu.

Výpredaje

Či už nakupujete online alebo v kamenných predajniach, práve oblečenie je ten druh tovaru, ktorý predajcovia sezónne jednoducho musia vypredať. Takéto vyprázdňovanie skladov sa spája s obrovskými výpredajmi a výraznými zľavami.

V období po Vianociach, na konci zimy či na konci leta sú obchody s textilom označkované neprehliadnuteľnými upútavkami s percentuálnymi hodnotami zliav, ktoré informujú o „megavýpredajoch“.

O nič však neprídete ani v prípade nákupu na eshope. Práve naopak, ušetriť tam môžete ešte oveľa viac. Keďže tovar v online obchodoch je zvyčajne lacnejší, prípadné výpredajové zľavy vám vytvoria konečnú cenu, ktorá bude v porovnaní s cenou rovnakého tovaru v kamennej predajni podľa všetkého ešte nižšia.

O aktuálnych výpredajoch sa určite dozviete z reklamy, z newsletteru alebo zo sociálnych sietí, ktoré online predajcovia vo veľkom a radi využívajú pre svoju propagáciu a kontakt so zákazníkmi.

Občas sa dá skombinovať zľava z výpredajov aj s niektorým zo zľavových kupónov. Pozrite sa na to.

Second hand

Nákup oblečenia z druhej ruky je stále populárnejší. Propagujú ho známe osobnosti aj obyčajní ľudia. Jeho výhodou je, že dokážete ušetriť naozaj veľa.

Dobrý second hand sa dnes už vôbec neukrýva v ošarpaných priestoroch so zatuchnutým vzduchom starého oblečenia. Na tento koncept zabudnite. Second handy dnes majú štýl aj úroveň.

Nosené oblečenie vo výbornom stave dnes nájdete už aj na eshopoch. K dispozícii tak máte všetky výhody ako keby ste nakupovali nové oblečenie v tom najdrahšom značkovom obchode.

Využiť môžete akcie, výpredaje, zľavové kupóny, zapojiť sa môžete do súťaží, získať darčeky zdarma a podobne.

Ďalšou výhodou nákupu v second hande je, že pomáhate udržateľnosti zdrojov na planéte. Musíte sa však zmieriť s tým, že nemáte nové kúsky oblečenia. Navyše, oblečenie z druhej ruky nemusí byť úplne bezchybné alebo ideálne padnúce.